Lyžování pro celou rodinu a mnohem více

Lyžování pro celou rodinu a mnohem více

Sjezdové lyžování
Běžky
Skitouring
Snow bike
Telemark
Mountain base ice wall
Vyjížďky v saních 
Půjčovna skialpů 
Bruslení v Rokytnici Pěvinosvětlené, Velikost plochy je 33×15 metrů a kluziště je vhodné pro děti i dospělé, jak na volné bruslení, tak i pro lední hokej, Brusle a hokejky je nutno vzít s sebou, pro děti určitě doporučujeme přilbu (lze použít stejnou jako na lyže). Harrachově : https://www.facebook.com/sharrks.cz/ Fungování ledové plochy je podmíněno teplotami pod bodem mrazu, a tudíž je bez záruky!

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici n. J. na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech obtížností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se rovná k nejlepším lyžařským střediskům v ČR.


Úplně každý lyžař si zde nalezne tu svoji sjezdovku, je jich tu 15. Nejdelší sjezdovka v ČR měří přes 3 km a vede z vrcholu Lysé hory (1 315 m n. m.). Místy sjezdovky dosahují šířky až 100 m, takže vyznavači kvalitního carvingu a snowboardingu si tu příjdou na své. Pro děti tu jsou dva dětské vleky Kaprun. Areál je vybaven lyžařskou školkou s pojízdným pásem. 

Ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou najdete testovací centrum skialpinismu, které zahrnuje půjčovnu speciálního vybavení, testování i pět speciálních tratí všech úrovní obtížnosti, z nichž dvě využívají také přepravu lanovkou. K tomu je k dispozici zkušený horský vůdce, který se začátečníky zvolenou trasu absolvuje. Zaryté lyžaře sjezdaře jistě zláká VIP testovací centrum Rossignol a Lange, s nejnovějšími modely lyží doplněné profesionálním ski servisem.
Třetím rokem funguje v Rokytnici věrnostní program RokyPASS plným výhod jako jsou slevy v gastro zařízeních, půjčovně nebo ve ski servisu. Naši hosté ho dostávají zdarma při příjezdu.

Středisko je vybaveno technickým zasněžováním a nabízí další služby, které jsou dostupné buď přímo v areálu nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Jsou to půjčovny lyžařského vybavení a skiservisy, restaurace, rychlá občerstvení, lyžařské školy, horská služba, skibus.Parkování je zajištěno na čtyřech centrálních parkovištích, z nichž jsou dvě bezplatná. Z parkovišť přibližuje lyžaře do areálu bezplatný Skibus v rámci celé Rokytnice nad Jizerou. 
 

Lanovka Horní Domky
Skiareál Spartak Horní Domky poskytuje přepravu díky dvěma čtyřsedačkovým lanovým drahám a šesti tyčovým vlekům. Jedná se o lanovou dráhu Horní Domky, která byla postavena v roce 2006, vede z rohu parkoviště Rokytka do Horních Domků k chatě Lovčenka a je velmi oblíbený svými kvalitními sjezdovými traily tří úrovní. 

Další aktivity:

SKITOURING Rokytnice nad Jizerou
Už jste někdy zkusili skialpy? Pro ty z vás, kteří si chtějí odpočinout od lyžařských středisek a zažít trochu dobrodružství na hřebenech hor, nabízíme možnost zapůjčení kompletního vybavení na skialpy. V nabídce je špičkové vybavení od firmy SCOTT. Rokytnice nad Jizerou má ideální polohu pro přístup na hřebeny Krkonoš a v její těsné blízkosti se nachází mnoho výletních cílů včetně oficiálně značené skialpové trasy schválené KRNAP


SNOW BIKE Rokytnice nad Jizerou. Pro cyklistické nadšence novinka v podobě špičkového modelu horského kola od firmy SCOTT. Speciální úprava vám umožní pohybovat se bezpečně po zasněžených cestách a sjíždět s kopců, jakoby nic.


TELEMARK Rokytnice nad Jizerou. Telemark je původní lyžařská technika, která svými kořeny pochází z jižního Norska – oblasti Telemark.


MOUNTAIN BASE ICE WALL 8m vysoké ledové věže, kde si může každý vyzkoušet svoji kuráž a zdolat naší ledovou výzvu. Součástí stěny je i půjčovna špičkového vybavení.


Lanovka Lysá hora
Druhá lanová dráha Lysá hora byla vystavěna v roce 1996. Je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP (1 315 m n. m.). Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu. Je v provozu pouze v zimním období! 

Běžky Jilemnice:"Na Hraběnce" najdeme závodní tratě téměř v délce 20 km a také turistickou běžeckou trasu " Buď fit". Tato trasa je určena opravdu pro všechny; od malých dětí, až po zdatné sportovce či seniory. http://www.mestojilemnice.cz/cz/tip-na-vylet/lyzarska-bezecka-trasa/