O nás

Jsme rodina z Polabí s dvěmi dětmi Honzíkem a Verunkou. Celý život pracuji v hotelnictví a poradenství v cestovním ruchu. Roubenku jsme stavěli pro naši rodinu, často ji využíváme, věnovali jsme tedy spoustu času tomu, aby každý detail byl perfektní a společně strávený čas co nejpříjemnější. A HLAVNĚ SNY SE MAJÍ PLNIT NEJEN O VÁNOCÍCH...

Milujeme cestování, a proto jsme se snažili udělat roubenku podle toho, aby jste se cítili naprosto v pohodě.

Mnoho majitelů dům doslova zastaví nábytkem, my jsme si přáli, aby chalupa byla maximálně vzdušná a dřevo zůstalo jako dominantní prvek. Snažili jsme se, aby celek působil harmonicky. Například řešení horního pokoje je naprosto flexibilní. Je libo dětský koutek? Pracovnu, nebo další místa k přespání? Vše je možné. 

Myslíme si, že základ příjemné dovolené je spánek. Postel je tedy z masivu, dostatečně veliká 180 x 200 cm, s pamětovou pěnou, 27 cm vysoká a s luxusním povlečením.  

Další co nám dělá radost, je prostorná koupelna. V roubence najdete 3, protože je důležité mít soukromí a pokud si chcete dát kdykoliv teplou koupel nebo příjemou sprchu, nemusíte se trápit tím, že na koupelnu čeká někdo další z rodiny. Setkali jsme se při cestování také se spousty hrozných sprchových koutů. Špatně se čistí, takže ikdyž se majitel snaží sebevíc, tak jsou plesnivé, což není ani zdravé. My jsme zvolili walk in sprchu, takže žádné prahy nebo lišty. Vždy oceníme také velikost sprchy samotné. Hlavice v největší koupelně má rozměr 46 x 27 cm. Veškerá sanita je ve vysokém standartu - Hansgrohe a Villeroy & Boch. 

V roubence nenajdete žádné radiátory, jen příjemné podlahové vytápění. Podlaha v koupelnách je luxusní italská keramická velkoformátová protiskluzová dlažba s imitací dřeva od Atlas Concorde. Je elegantní a přitom přirozená, navržená podle přírodního dřeva. Takže žádné PVC, vhodné pro alergiky, zabraňuje vzniku bakterií, ohnivzdorná, ekologická, recyklovatelná.

Mimo koupelny jsme vybrali extrémně odolný německý vinyl click wimeo, aby odolal i dětem:-) Elastický povrch podlahy šetří vaše klouby, tlumí hluk při chůzi a je příjemně teplý. Díky sofistikované povrchové struktuře nekloužou. Na antistatickém povrchu neulpívá prach a nedochází k přenosu statické elektřiny.

Známe vždy novinky z oboru. Takže se můžete cítit bezpečně po všech stránkách - COVID19 standarty úklidu, hygiena, legionela, HACCP, kamerový systém, protiskluzová dlažba, bezpečnostní prvky pro děti, vše provozujeme legálně, platíme poplatky a daně.

V některých hotelech i roubenkách, které jsme vyzkoušeli nám vadil hluk. Setření v této oblasti se nevyplatí, pro nikoho není příjemné slyšet co se děje ve vedlejším pokoji. S dětmi to platí dvojnásob. Roubenka je tedy opravdu odhlučněná, co to šlo, aby se hosté ani rodina navzájem nerušili. 

Manžel celý život pracuje v oblasti bezpečnosti, která je čím dál důležitější součást našeho života. Proto kolem chalupy máme kamery a v chalupě další vychytávky. Do chalupy se dostanete přes svůj vlastní unikátní kód, nepotřebujete klíč - inteligentní přístupový systém. Objekt je napojen na PCO Jablotron. Samozřejmostí jsou požární čidla napojená na EZS. V objektu jsou také 2 hasicí přístroje a hasicí koule, lékárnička. Další prvky zvyšující bezpečnost: protiskluzové podlahy, zdrsněný povrch na dřevěných schodech do patra, dětské pojistky do elektrických zásuvek, přepěťové ochrany, pravidelné revize. 

Víme, že každá rodina má jiné potřeby, podle toho jsme volili i světla. Jedná se v téměř celé roubence o Philips HUE, přizpůsobit si můžete umělé osvětlení podle potřeby. Vše budˇ dálkovým ovladačem nebo klasicky vypínačem. Svítidla poskytnou plné spektrum bílého světla od studeného denního (teplota kolem 6500K) až po teplé bílé světlo (2200K).

Rychlé Wi-Fi připojení je pro nás nutnost, jak píšou některé průzkumy, pro některé hosty je důležitější než snídaně. V mnoho rodinách má už každý několik zařízení, takže v tomhle jsme za jedno...

Možná je to trochu dlouhý text, ale snažila jsem se vysvětli naši filosofii při stavbě a vybavování. Děkujeme všem, kdo se na stavbě podíleli, speciálně Tesařství Žako, Jablonec nad Nisou. Tatínkovi Mílovi, který se zapotil hlavně u podomítkových baterií, které jsem si vymyslela. A manželovi, který se nadřel na kamerovém a zabezpečovacím systému a všem co se nikomu nechtělo dodělávat a krásné zábradlí z provazů:-). Na jaře nás čekají ještě další venkovní úpravy, chceme dodělat posezení s grilem. Houpačku a pískoviště pro děti, venkovní vířivku a snad brzy i vnitřní infrasaunu. Okolí roubenky ještě není v ideální kondici, ale soused příští rok také stavbu dokončí a věříme že i to bude pak perfektní.

Myslím, že je důležité zvláště nyní, aby jsme trávili čas s rodinou a přáteli. Užívejte každou minutu. 

Rádi se s vámi podělíme o štěstí z našeho dokončeného druhého domova. Těšíme se na Vás.