V létě

Novinka - HLÍDKA NA STRÁŽI JE OTEVŘENÁ!

Nad Rokytnici Nad Jizerou nově dohlíží na skalách Strážníku čtyři patroni ze znaku města: LIŠKA, MEDVĚD, OVCE a HORNÍK vám ukáží úchvatné pohledy na město, okolí i život v lese a nabídnou nevšední zážitek při jejich zdolání. Lesopark s odpočinkovými místy zaručuje příjemně strávený čas. 

Liška se uvelebila na první skále. Její dlouhé tělo stojí na kameni, ocas jí trčí do údolí. Vidí celou Rokytnici i okolní kopce.Více info včetně mapy: https://www.hlidkanastrazi.cz

Nádherné foto: Ondra Bauer Teree Bauer Rokytnice nad Jizerou Canon CZ Manfrotto CZSK

Houbaření v okolí

Možnost půjčení kol, elektrokol, koloběžek a TEST CENTRUM SCOTT. Cyklistické trasy v okolí Rokytnice široké veřejnosti pro rodiny s dětmi, aktivním seniory a ty, kteří prostě nemají šanci pravidelně trénovat a rádi by se projeli v horském prostředí. Elektrokola Scott patří mezi opravdovou špičkou na trhu a vyznačují se především nízkou hmotností, skvělým designem a hlavně 100% spolehlivostí dobíjecího akumulátoru BOSCH, který vás nikde nenechá a spolehlivě vydrží jakýkoliv výlet za jakéhokoliv počasí!! Na své si přijdou i sportovní jezdci, kteří si mohou v půjčovně kol Mountain Base vyzkoušet a zapůjčit klasické i celoodpružené modely horských kol na 27,5´´pneumatikách.

Lanový park, lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách ve výšce 4 – 12 m nad zemí. Připraveny jsou dva okruhy a jedna 75 m dlouhá samostatná lanovka, to vše vhodné jak pro děti, tak pro dospělé.

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

Motokárová dráha Rokytnice nad Jizerou - největší v západních Krkonoších. Délka cca 200 m, rozloha 1500 m2, asfaltový povrch střední zrnitosti, rychlejší i členitější úseky a nepatrný sklon. Přitom má dráha s půjčovnou nízké ceny, které jsou oproti Praze zhruba poloviční. Dráha je vybavena novou elektronickou časomírou, která jezdcům zobrazuje a po skončení jízdy vytiskne jejich nejlepší a průměrný čas a pořadí v závodě. Motokáry jsou poháněny motory Honda 200 ccm o výkonu 6,0 HP a dosahují rychlosti až 60 km/h. Trať je po celém obvodu tvořena navzájem svázanými pneumatikami ve dvou vrstvách a je tedy bezpečná i pro začátečníky a malé děti.

PARAGLIDING celoročně

Kuželna - K dispozici jsou dvě dráhy s novým povrchem a s novým automatickým stavěním kuželek.

Letní lyžování. V Rokytnici můžete lyžovat i v létě! Skiareál Pařez nezapomíná ani na vyznavače prken a prkének. Pokud vám víc, než lyžování vyhovuje snowboarding, přijďte k nám vyzkoušet jeho letní variantu!

Výlet z Rokytnice nad Jizerou k prameni Labe přes Kotelní jámy

Tenisové kurty - tři antukové tenisové dvorce.

Geocashing

Bowling Příchovice - Dvojdráha od firmy BOWAY nejmodernější bezšnůrové technologie s LCD monitory s vynikající zábavnou grafikou uspokojí i ty nejnáročnější hráče.

Bazén - Zábavní centrum Babylon Liberec (49 km)Pohyblivé betlémy Vysoké nad Jizerou Bobová dráha Harrachov, dráha má délku bezmála 1000 m a překonává převýšení 38 m.

Golf club Mýtiny Harachov - nejvýše položené hřiště v ČR. Jediné hřištěm v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty v rámci projektu rodinný golf - "Family Courses", děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů.

Poloha hřiště v horském středisku umožňuje spojit golf s rodinnou dovolenou. Jedná se o nejvýše položené hřiště v Čechách (730 m n.m.) zasazené do krásné přírody západních Krkonoš. 9 jamkové hřiště zapojené do projektu Family Courses. Par hřiště 60, délka 2 992 m ze žlutých odpališť. Je možno využít další aktivity - horská kola, tenis, horská turistika, mini golf, koupaliště.

VODÁCTVÍ v blízkosti Rokytnice nad Jizerou, chladná a nevyzpytatelná řeka, mající v rukávu vždy nejedno překvapení, mezi vodáky nazývaná JIZERA MIZERA. Nejhezčí a nejtěžší česká přírodní voda z tajícího krkonošského sněhu nabízí skvělý zážitek. Řeka teče v krásných peřejích a dává nám nejlepší možnost vyzkoušet si rafting u nás. Jizera je sjízdná od silniční křižovatky na mýtě na kraji Kořenova a teče v horním úseku s vysokou obtížností WW V. až k obávanému „Ostrovu hrůzy“, dále se její obtížnost snižuje na WW II - III až k Jablonci nad Jizerou.

Nádherná jarní voda v kouzelném údolí Jizery tak jednoznačně nabízí hodnotný vodácký zážitek a jen opravdu dobří vodáci si troufnou jet na nafukovacích kánoích. Mezi nebezpečí této řeky patří peřeje s válci a vlnami, velké kameny v korytě, převážně nesjízdné jezy, obtížná místa, většinou neschůdné břehy – soutěska, nebezpečná místa „Ostrov hrůzy.

Jarní Jizera láká spoustu vodáků, ale i cestovních kanceláří, které zde připravují jednodenní či víkendové akce pro jednotlivce a skupinky. Nejznámější tradiční jarní raftingová akce již od roku 1995 je APRÍLOVÝ RAFTING NA JIZEŘE. Pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet raftování nebo se jen svézt uprostřed nádherné a divoké přírody pod vedením zkušených instruktorů, je každoročně připravena tato akce v hlubokém údolí řeky Jizery.

  • Doporučená trasa pro začátečníky je z Pasek nad Jizerou do Semil.
  • Pro pokročilé a zdatné raftaře pak je rájem trasa od Harrachova (Mýto) až kam dojedou.